Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
9 sie 2015
Dieta i odchudzanie. Jak postępować?

Waga to nadal spory problem dla kobiet, ale również mężczyzn. Wiele osób źle czuje się ze świadomością, że ma kilka nadprogramowych kilogramów. Problem jednak w tym, że kiedy rozpoczynamy dietę oczekujemy szybkich efektów. Codziennie wchodzimy na wagę, a kiedy wskazówka ani drgnie, zaczynamy panikować. Rzecz w tym, że ten przyrząd powinniśmy odstawić i skupić się na czymś innym.

Lepiej ważyć się codziennie?

- Codzienne ważenie się może prowadzić do otyłości. Obsesja na punkcie wagi prowadzi do zaburzeń żywieniowych - mówi David B. Allison, naukowiec z Centrum Badań nad Otyłością w Alabamie.
Nasza waga codziennie bardzo się waha. Zależy to od tego, co zjemy danego dnia, czy pijemy dużo wody, czy ćwiczyliśmy. Dlatego też codzienne ważenie się pokazuje nam po prostu bardzo dziwne wyniki. Najlepiej robić to raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie.

Ważenie się działa motywująco?

Tak właśnie powinno działać na Ciebie okresowe ważenie się. Po kilkunastu dniach prowadzenia diety, zmniejszona waga to prawdziwa nagroda za trud włożony w odmawianie sobie wielu przyjemności.

Weź pod uwagę, że jak będziesz ważyć się codziennie i nie zauważysz satysfakcjonującego Cię wyniku, to stracisz cały zapał do pracy.

Obsesyjne zachowania w trakcie diety

Według wielu naukowców skupianie się na wadze może prowadzić nie tylko do zaburzeń żywienia. Taka obsesja znacząco wpływa na to, jak postrzegamy sami siebie - przestajemy być aktywni społecznie i unikamy kontaktu z ludźmi.

Poza tym, jeśli codziennie będziesz spoglądać na wagę sam zamęczysz się psychicznie. To taki mały atak na własny organizm. Blokada umysłowa nie pozwoli Ci osiągać zadowalających efektów.

Jaki z tego wniosek? Ogranicz ważenie się i zacznij zapisywać w notesiku swoje wymiary. Kiedy przechodzisz na dietę sprawdzaj wagę i centymetry co tydzień lub dwa.

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Martyna
Poznań
kino, kręgle, bilard, spacer, koncert, kawa, herbata, wędrowanie, urban exploration, kajakarstwo, jazda konno,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Adam
Poznań
Zdjęcie profilowe użytkownika
Darek
Jastrzębie-Zdrój
jazda na rowerze, kino, basen, siłownia, bilard, spacer z psem, tenis stołowy, sporty walki, narty, snowboard,