Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
10 sie 2015
Medytacja - siła spokoju
Miasto: Kraków

Medytacja dla wielu kojarzy się z siedzeniem bez ruchu i paleniem kadzidełek, jednak nie musi tak być. W sanskrycie słowo to oznacza zaznajamianie się, zaznajamianie się ze swoim umysłem, z jego prawdziwą naturą. Jako ludzie przyzwyczailiśmy się do utożsamiania się z emocjami, podążania za nimi oraz podejmowania decyzji w oparciu o nie.

Czyż nie mówimy: „Jestem zła, smutna, szczęśliwa?” Wielcy mistrzowie medytacyjni mówią jednak, że jesteśmy znacznie więcej niż nasze emocje. Porównują nasz umysł do oceanu a myśli do fal, które rozgrywają się na jego powierzchni.

Medytacja jest umiejętnością neutralnego obserwowania tego co zachodzi w wewnątrz jak i na zewnątrz. Praktykowana regularnie na stałe zmienia sposób w jaki funkcjonuje nasz umysł a co za tym idzie całe nasze życie.

Dopiero od niedawna stała się ona obiektem zainteresowania naukowców i psychologów. W dużej mierze zawdzięczamy to wybitnemu profesorowi psychologii i psychiatrii Richardowi Davidsonowi. Udowodnił on poprzez długoletnie badania, że medytacja pozytywnie wpływa na samopoczucie, koncentracje, radzenie sobie z trudnościami oraz na wiele innych aspektów życia.

Przez 3 godziny zaprezentowane będą, różne rodzaje medytacji(neutral mind, zazen, w ruchu, ciała), jak radzić sobie z wyzwaniami w czasie medytacji i jak wykorzystywać zdobyte umiejętności w życiu codziennym.

Spotkanie odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. W Parku Jordana, medytacja będzie odbywać się na świeżym powietrzu.

Przekażmy jak najwięcej tej pozytywnej energii ŚWIATU!

Organizator: Piotr Majkusiak - Coach & Trener
Miejsce: Park im. Henryka Jordana w Krakowie
Data: 2 września w godzinach 18:00 - 21:00
Link do wydarzenia: Kliknij Tutaj
WSTĘP WOLNY

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Robert
Warszawa
jazda na rowerze, bieganie,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Jacek
Ruda Śląska
łyżwy, teatr, rolki, spacer, gokarty, squash, ASG, skoki na bungee, ognisko, grill, gry planszowe,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Robert
Wrocław
jazda na rowerze, jazda motocyklem,