Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
5 sty 2016
Pośladki w górę. Wypróbuj ćwiczenia na jędrne i krągłe pośladki

Jędrna i kształtna pupa to marzenie niejednej kobiety. Bardzo często jednak zamiast ruszyć tyłek i wziąć się za ćwiczenia, panie wolą zainwestować w kremy, które magicznie wygładzą im skórę.

Rozwiązanie może i jest prostsze, ale niestety nieskuteczne. Żeby zobaczyć jakiekolwiek efekty, nie wystarczy siedzieć z założonymi rękami, a co wieczór smarować pośladki jakimś mazidłem. Trzeba podnieść się z wygodnej kanapy, rozłożyć matę i wziąć się wreszcie w garść. Najważniejsze jest to, że trening wcale nie musi być skomplikowany. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć. Najlepiej ułóż go tak, aby trwał łącznie 10 min. Tyle wystarczy, aby następnego dnia poczuć kaca w mięśniach.

Ale oprócz tego, tak samo jak w przypadku treningu nóg, warto co najmniej 3-4 dni w tygodniu biegać. Jak to pogodzić? Ćwiczenia najlepiej wykonuj przed albo po truchtaniu. Niezależnie od tego, którą porę wybierzesz, to i tak poczujesz przyjemne pieczenie w mięśniach. A w szczególności w mięśniu pośladkowym wielkim. To właśnie on odpowiada za wygląd naszej pupy.

Którymi ćwiczeniami warto się szczególnie zainteresować?

Klasyczne przysiadyZacznijmy od klasycznych przysiadów. Są najbardziej popularne i też najbardziej skuteczne. Pozycja wyjściowa jest wyjątkowo prosta. Stań w rozkroku nieco większym niż na szerokość ramion. Dłonie spleć na karku. Trzymaj cały czas ramiona "otwarte". Pozwoli Ci to uniknąć podpierania się i wymachiwania rękami. Kręgosłup zachowaj w naturalnej pozycji. Powoli wykonaj przysiad, pilnując aby kolana były w linii prostej ze stopami i nie wychodziły poza nie. Pośladki natomiast wypchnij do tyłu. Kolana zachowaj zgięte do momentu aż uda będą znajdować się w pozycji równoległej do podłoża. Zrób 10 powtórzeń w 3 seriach.

Wymachy wyprostowaną nogą w bokTa pozycja może tylko wyglądać niewinnie, ale tak naprawdę wyciśnie z Ciebie 7 poty. Po kilku uniesieniach nogą, poczujesz pieczenia w mięśniu pośladkowym wielkim. Stań na czworaka i wyprostuj plecy, patrz przed siebie. Napnij mięśnie brzucha i wysuń prawą nogę na bok. Wyprostuj ją w kolanie, opierając stopę o podłoże. Następnie unieś nogę i powoli opuść. Oddychaj równomiernie, a przede wszystkim nie wykonuj ćwiczenia zbyt szybko oraz nie garb pleców. Staraj się to zrobić dokładnie. Zrób 10 powtórzeń w 3 seriach.

Naprzemienne unoszenie nóg w leżeniuPołóż się wygodnie na brzuchu, a dłonie oprzyj przed sobą. Napnij mięśnie brzucha oraz pośladów i unoś na zmianę lewą oraz prawą nogę. Ćwiczenie wykonuj powoli i dokładnie, aby zachować jak największe napięcie mięśniowe. Pamiętaj, że nie wolno odrywać bioder od podłoża. Oddychaj równomiernie. Najlepiej będzie, jeśli zrobisz 10 powtórzeń w 3 seriach. Oprócz tego, że pracujesz nad pośladkami, to jeszcze rozciągasz stawy biodrowe i stabilizujesz cały obszar miednicy.

Wypady nógJeśli zamierzasz ćwiczyć przed bieganiem, to warto się zainteresować w szczególności tym ćwiczeniem. Nie tylko podnosi pośladki, ale też pomaga rozgrzać i rozciągnąć mięśnie dwugłowe i czworogłowe ud. Stań prost i oprzyj dłonie na biodrach. Wykonaj długi krok do przodu prawą nogą i ugnij ją w kolanie tak, aby udo było równolegle do podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ćwiczenie na lewą nogę. Wykonaj po 15 powtórzeń w 3 seriach.

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Karolina
Lublin
jazda na rowerze, rolki, wędrowanie, sporty walki,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Sandra
Wrocław
kino, basen, siłownia, kręgle, bieganie, nauka tańca, rolki, spacer z psem, fotografowanie, fitness,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Magda
Elbląg
jazda na rowerze, nordic walking,