Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
29 mar 2016
9-latka ukończyła 24-godzinny wojskowy wyścig!

9-letnia Milla Bizzotto z Miami zapisała się na bieg z przeszkodami BattleFrog. Nie byłoby nic dziwneo, gdyby nie fakt, że cała impreza trwa 24 godziny bez przerwy i została zaprojektowana dla żołnierzy z amerykańskiej marynarki wojennej.

9-latka musiała wspinać się po linach, czołgać sie pod drutem kolczastym przez błoto i skakać przez wysokie przeszkody. Cały wyścig to 36 mil czyli prawie 58 kilometrów, które zawodnik musi ukończyć w dobę.

Aby ukończyć bieg Milla ćwiczyła przez ostatnie 9 miesięcy, pięć razy w tygodniu po 3 godziny. Dziewczynka miała wsparcie w ojcu, który jest trenerem.

Impulsem, który popchnął Millę do aktywności fizycznej, było to, że była prześladowana w szkole. Postanowiła z tym skończyć i zaczęła ćwiczyć. Aktywność fizyczna pozwoliła jej zbudować pewność siebie, a przede wszystkim przeciwstawić się przemocy szkolnej.

Milla Bizzotto


- Koledzy przezywali mnie i mówili, że nie potrafię dobrze grać - powiedziała gazecie Miami Herald - Nie chciałam, żeby ktokolwiek inny przechodził przez to, co ja. Chciałam stać się przykładem i pokazać innym dzieciakom, że mogą robić co chcą i stać się tym, kim zechcą. Chcę inspirować inne dzieci, żeby zdrowo się odżywiały, wychodziły na świeże powietrze i tam się bawiły. Chcę, żeby dzieciaki przeciwstawiały się łobuzom w szkole, bo uczniowie wciąż padają ich ofiarą. Wszyscy mamy różne rozmiary i figury, musimy kochać nasze ciała. Nie chcę, żeby ludzie rezygnowali, bo nie wierzą w siebie. Zwłaszcza, gdy inni przekonują, że można w siebie uwierzyć.
Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Agata
Nowy Dwór Mazowiecki
jazda na rowerze, kino, siłownia, teatr, spacer, nordic walking, koncert, kawa, herbata, ognisko, grill, gry planszowe,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Kamil
Piwniczna-Zdrój
jazda na rowerze, siłownia, bieganie, bilard, spacer, piłka nożna, siatkówka, kawa, herbata, wędrowanie, ognisko, grill,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Jacek
Ruda Śląska
łyżwy, teatr, rolki, spacer, gokarty, squash, ASG, skoki na bungee, ognisko, grill, gry planszowe,