Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
18 lis 2016
Wodny park w Tychach
Miasto: Tychy

Pod koniec przyszłego roku otwiera się Wodny Park w Tychach - świetna miejscówka którą warto odwiedzić! Przeprowadziliśmy krótki wywiad z Panem Marcinem Wysockim, rzecznikiem prasowym Wodnego Parku w Tychach, aby dla Was dowiedzieć się czegoś więcej na temat Wodnego Parku i odkryć to miejsce jeszcze przed jego otwarciem:

1. Od kiedy trwa budowa i na kiedy planowane jest otwarcie parku?

Budowa trwa od początku 2015 roku. Otwarcie obiektu dla gości przewidujemy w IV kwartale 2017 roku.

2. Jakie atrakcje czekają na osoby chcące skorzystać z parku wodnego?

W Wodnym Parku Tychy przewidziano szereg atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Od strefy sportowej, poprzez rekreację, edukację i wypoczynek, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wymienić flagowe rozwiązania niedostępne nigdzie indziej. Jednym z nich będzie zjeżdżalnia z pionowym startem umożliwiająca osiągnięcie przyspieszenia równego trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Dla młodych ludzi i nie tylko przewidziano również strefę surfingu. W dedykowanej części obiektu znajdzie się symulator surfingu pod dachem!

Wodny park w Tychach

Umożliwi on naukę surfingu przez cały rok. Z kolei dla osób starszych planujemy udostępnić szeroką ofertę wypoczynkową, z leżankami, biczami wodnymi, masażerami i gejzerami. Oprócz tego nie zabraknie krioterapii, jak i również terapii słońcem. Nie zapominamy również o dzieciach i ich rodzicach. Dla tej jakże wymagającej grupy gości przewidujemy pierwszą, w tego typu obiekcie, strefę edukacyjną poświęconą tematowi wody. Oprócz tego będzie na nich czekać gra interaktywna, specjalna wydzielona strefa brodzików z wodnym placem zabaw oraz basen do nauki pływania z regulowaną wysokością dna dający nieograniczone możliwości w zakresie zajęć w wodzie. Z kolei osoby dorosłe na pewno docenią zalety kąpieli w … piwie. W specjalnej strefie łaźni piwnych będzie można spróbować kąpieli w brzęczce piwnej i odpoczynku na łożach wyściełanych słomą.

3. Czy park wodny będzie również miejscem dla dzieci? Czy będą dla nich specjalne strefy?

Jak najbardziej, w Wodnym Parku Tychy znajdzie się szereg atrakcji przewidzianych dla najmłodszych. Ich opis znajduje się w odpowiedzi na pytanie nr 2.

Wodny park w Tychach

4. Ile basenów będzie się znajdować w parku i jakie? Czy będzie basen zewnętrzny? (jeśli tak to czy będzie on całoroczny?

W Wodnym Parku Tychy znajdzie się w sumie aż 8 basenów, z czego 3 zewnętrzne. Na zewnątrz goście będą mogli skorzystać z basenu połączonego z wewnętrzną strefą rekreacyjną, brodziku dla dzieci oraz specjalnej niecki basenowej przydzielonej do strefy saun. Z basenu wypływowego połączonego ze strefą rekreacyjną będzie można korzystać przez cały rok.

Wodny park w Tychach

5. Czy w Wodnym Parku znajdzie się strefa spa/wellnes?

Strefa Spa / Wellness zostanie również udostępniona dla gości naszego obiektu. O jej szczegółach będziemy mogli powiedzieć trochę więcej w późniejszym okresie czasu, ponieważ ta część obiektu zostanie oddana pod wynajem. Jej zarządca zostanie wybrany w ramach przetargu.

6. Czy będzie strefa gastronomiczna? Kawiarnia/bar?

Całkowita powierzchnia strefy gastronomicznej wynosi 760 m2. Goście będą mogli kosztować różnorodnych dań w kilku punktach gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu. W ofercie Wodnego Parku Tychy znajdzie się również sezonowy bar zewnętrzny z kolorowymi drinkami. Tak jak strefa SPA / Wellness także powierzchnia gastronomiczna została oddana pod wynajem. Jej zarządcą, wybranym w ramach przetargu, została lokalna firma rodzinna „U Przewoźnika”.

Już nie możemy się doczekać aż Wodny Park w Tychach będzie czynny i będziemy mogli się tam wybrać! A Wy? :)

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Stanisław
Nowy Sącz
siłownia, bieganie,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Sandra
Wrocław
kino, basen, siłownia, kręgle, bieganie, nauka tańca, rolki, spacer z psem, fotografowanie, fitness,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Robert
Warszawa
jazda na rowerze, bieganie,