Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
18 lis 2016
Wodny park w Tychach
Miasto: Tychy

Pod koniec przyszłego roku otwiera się Wodny Park w Tychach - świetna miejscówka którą warto odwiedzić! Przeprowadziliśmy krótki wywiad z Panem Marcinem Wysockim, rzecznikiem prasowym Wodnego Parku w Tychach, aby dla Was dowiedzieć się czegoś więcej na temat Wodnego Parku i odkryć to miejsce jeszcze przed jego otwarciem:

1. Od kiedy trwa budowa i na kiedy planowane jest otwarcie parku?

Budowa trwa od początku 2015 roku. Otwarcie obiektu dla gości przewidujemy w IV kwartale 2017 roku.

2. Jakie atrakcje czekają na osoby chcące skorzystać z parku wodnego?

W Wodnym Parku Tychy przewidziano szereg atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Od strefy sportowej, poprzez rekreację, edukację i wypoczynek, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wymienić flagowe rozwiązania niedostępne nigdzie indziej. Jednym z nich będzie zjeżdżalnia z pionowym startem umożliwiająca osiągnięcie przyspieszenia równego trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Dla młodych ludzi i nie tylko przewidziano również strefę surfingu. W dedykowanej części obiektu znajdzie się symulator surfingu pod dachem!

Wodny park w Tychach

Umożliwi on naukę surfingu przez cały rok. Z kolei dla osób starszych planujemy udostępnić szeroką ofertę wypoczynkową, z leżankami, biczami wodnymi, masażerami i gejzerami. Oprócz tego nie zabraknie krioterapii, jak i również terapii słońcem. Nie zapominamy również o dzieciach i ich rodzicach. Dla tej jakże wymagającej grupy gości przewidujemy pierwszą, w tego typu obiekcie, strefę edukacyjną poświęconą tematowi wody. Oprócz tego będzie na nich czekać gra interaktywna, specjalna wydzielona strefa brodzików z wodnym placem zabaw oraz basen do nauki pływania z regulowaną wysokością dna dający nieograniczone możliwości w zakresie zajęć w wodzie. Z kolei osoby dorosłe na pewno docenią zalety kąpieli w … piwie. W specjalnej strefie łaźni piwnych będzie można spróbować kąpieli w brzęczce piwnej i odpoczynku na łożach wyściełanych słomą.

3. Czy park wodny będzie również miejscem dla dzieci? Czy będą dla nich specjalne strefy?

Jak najbardziej, w Wodnym Parku Tychy znajdzie się szereg atrakcji przewidzianych dla najmłodszych. Ich opis znajduje się w odpowiedzi na pytanie nr 2.

Wodny park w Tychach

4. Ile basenów będzie się znajdować w parku i jakie? Czy będzie basen zewnętrzny? (jeśli tak to czy będzie on całoroczny?

W Wodnym Parku Tychy znajdzie się w sumie aż 8 basenów, z czego 3 zewnętrzne. Na zewnątrz goście będą mogli skorzystać z basenu połączonego z wewnętrzną strefą rekreacyjną, brodziku dla dzieci oraz specjalnej niecki basenowej przydzielonej do strefy saun. Z basenu wypływowego połączonego ze strefą rekreacyjną będzie można korzystać przez cały rok.

Wodny park w Tychach

5. Czy w Wodnym Parku znajdzie się strefa spa/wellnes?

Strefa Spa / Wellness zostanie również udostępniona dla gości naszego obiektu. O jej szczegółach będziemy mogli powiedzieć trochę więcej w późniejszym okresie czasu, ponieważ ta część obiektu zostanie oddana pod wynajem. Jej zarządca zostanie wybrany w ramach przetargu.

6. Czy będzie strefa gastronomiczna? Kawiarnia/bar?

Całkowita powierzchnia strefy gastronomicznej wynosi 760 m2. Goście będą mogli kosztować różnorodnych dań w kilku punktach gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu. W ofercie Wodnego Parku Tychy znajdzie się również sezonowy bar zewnętrzny z kolorowymi drinkami. Tak jak strefa SPA / Wellness także powierzchnia gastronomiczna została oddana pod wynajem. Jej zarządcą, wybranym w ramach przetargu, została lokalna firma rodzinna „U Przewoźnika”.

Już nie możemy się doczekać aż Wodny Park w Tychach będzie czynny i będziemy mogli się tam wybrać! A Wy? :)

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Zdjęcie profilowe użytkownika
Renata poszukuje partnera na wspólne: łyżwy
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Mateusz
Kielce
bieganie, siatkówka, skoki spadochronowe, snowboard, fitness,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Daria
Konin
kino, spacer, kawa, herbata,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Konrad
Olszyna