Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
22 mar 2017
BusEkipa - Travel Around Europe

Obserwując ludzi otaczających nas dookoła można zobaczyć osoby, które żyją według określonego szablonu nie wykorzystując w pełni możliwości jakie mają. Ich marzenia realizują się w snach bo wszystko o czym pomyślą jest tłumione przez otoczenie, a życiowe pomysły przepadają przez brak uzyskanego wsparcia. Są też tacy którzy mimo ocen innych będą dążyć do spełnienia. Plany takich ludzi nie kończą się na pustych słowach rzuconych na wiatr. Ich plany przechodzą do następnego etapu którym jest REALIZACJA. Do przedstawicieli drugiego opisanego modelu ludzi można bez wątpienia zaliczyć BUS EKIPĘ.

"BusEkipa - Travel Around Europe" to inicjatywa założona przez trójkę studentów z Radomia, których połączyła wspólna pasja podróżowanie. Anna Białek, Macieja Piechociński i Jakub Pięta czyli autorzy projektu, spełniając swoje marzenia chcą również pokazać innym, że to nic trudnego. Szczęściu trzeba pomóc tak samo jest z marzeniami!

Nie interesują nas płatne wycieczki z biur podróży, hotele all-inclusive, lecz poznawanie świata z całkiem innej strony. Pomimo dużych przeciwności jakim jest skromny, studencki budżet ruszamy z projektem „BusEkipa". Chcemy pokazać innym, że wystarczy tylko chcieć, mieć trochę optymizmu i chęci do działania, aby spełnić swoje marzenia.

BusEkipa - Travel Around Europe

Jak to się zaczęło?


Zawsze marzyło mi się żebym podróżował w jakiś nietypowy sposób. Od dziecka jeździłem na kolonie lub wycieczki zorganizowane. Z każdym kolejnym rokiem zauważyłem że coraz mniej mi się podoba taka forma zwiedzania świata. Przeglądając różne blogi podróżnicze wpadłem na pomysł stworzenia swojego projektu. I padło na to by podróżować busem. - Tłumaczy pomysłodawca projektu Maciek Piechociński

Maciek postanowił dołączyć do jakiejś ekipy i wziąć udział w ciekawej wyprawie. Wtedy nie miało dla niego żadnego znaczenia czy będzie jechał ze znajomymi czy z nieznanymi mu wcześniej osobami.

BusEkipa - Travel Around Europe

Dlaczego akurat busem?


Trochę nad tym myślałem i biorąc pod uwagę nasz skromny studencki budżet możliwości nie było zbyt wiele. M.in. rozważałem: autostop, lot w jedną stronę i powrót (sam nie wiem w jaki sposób), znalezienie kogoś ze zwykłym busem, chętnym pojechać w tripa, ew. wynajęcie campera. Ostatni pomysł upadł bardzo szybko, gdy zorientowałem się w kosztach. Autostop to jedna z lepszych możliwości podróżowania, ale jadąc większą ekipą trzeba się podzielić na mniejsze grupki i spotykać co jakiś czas w ustalonych miejscach. Ostateczny wybór padł więc na znalezienie kogoś z busem, ponieważ plusy tego podróżowania przebiły inne możliwości. Przede wszystkim mobilność i niezależność, a w razie „W” możliwość spania w busie. Ponadto jadąc busem mogę zabrać dużo przydatnych rzeczy, nie nosząc ciągle tego na plecach.

Po wielu godzinach spędzonych na poszukiwaniu chętnych osób można było realizować pierwszą wielką wyprawę. Udało się zgromadzić dziewięciu chętnych z różnych miast (Warszawa, Radom, Poznań, Tychy, Dąbrowa Górnicza).

BusEkipa - Travel Around Europe

Wakacje 2014 roku były dla nich pełne wrażeń. Udali się w podróż busem przez 9 krajów (kolejno: Niemcy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Monako i Luksemburg oraz Belgię i Holandię). Wszystko opracowali samodzielnie, bez pomocy żadnego biura. Nie wiedzieli gdzie będą spać, nie mieli dokładnego planu zwiedzania kolejnych miejsc. W dużej mierze ich podróż była tzw. wielkim spontanem.

Miesięczna wyprawa obfitowała w ekscytujące spotkania z nowymi ludźmi i była szkołą życia. W ciągu kilku niezwykle emocjonujących tygodni musieli sobie radzić w przeróżnych sytuacjach, niejednokrotnie trudnych, a byli zdani wyłącznie na siebie.

Właśnie dzięki pierwszej wyprawie jeszcze bardziej ruszył się pomysł utworzenia własnego projektu którym miała być BusEkipa. Miesiące planowania, szukania nowej ekipy znalezienie i remont busa... W KOŁƒCU! Wszystko zostało gotowe i powstał pomysł!

W 60 dni dookoła Półwyspu Bałkańskiego

BusEkipa - Travel Around Europe

Pomysł miał swoją nazwę "Bałkany 2015". Dwumiesięczna wyprawa miała przynieść im przede wszystkim dużo radości i nic nie stało im na przeszkodzie żeby to realizować. na wyjazd mieli określone plany. Dotrzeć wszędzie 20-letnim busem a ich wydatki miały zamykać się w kwocie rzędu 2 euro na dzień. Celem wyprawy było też stworzenie filmu dokumentalnego z wyprawy po Bałkanach.


W 2016 roku BusEkipa wyruszyła na podbój Europy Zachodniej odwiedzając Czechy, Austrię, Włochy, San Marino, Watykan, Monako, Francję, Andorę, Hiszpanię, Portugalię, Szwajcarię, Niemcy oraz Liechtenstein.

Collect moments not things

"Kolekcjonuj chwile, nie rzeczy" - właśnie z tym mottem ruszają w kolejną podróż! Celem na ten rok jest trzy tygodniowa wyprawa po Gruzji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Może chcesz dołączyć do BusEkipy? Obserwuj projekt na faceboku i skontaktuj się z nimi jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w kolejnej wyprawie razem z nimi :)

Obserwuj fanpage : BusEkipa - Travel Around Europe

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Karol
Zwoleń
jazda na rowerze, basen, siłownia, bieganie, piłka nożna, tenis, siatkówka, tenis stołowy, quady, jazda motocyklem,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Sandra
Wrocław
kino, basen, siłownia, kręgle, bieganie, nauka tańca, rolki, spacer z psem, fotografowanie, fitness,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Przemo
Poznań
kino, basen, bieganie, nauka tańca, spacer, gokarty, kawa, herbata, crossfit,