Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
16 lip 2017
Doniczka zamiast kołcza lub trenera personalnego?

Doniczka Phabit to wynalazek, który zmotywuje cię do pójścia siłownię. W jaki sposób? Każdy kto z niej skorzysta i będzie prowadził niezdrowy tryb życia, narazi swoją roślinę na uschnięcie. Phabit to innowacyjna doniczka, która motywuje do dbania o roślinę poprzez... codzienne ćwiczenia i prowadzenie zdrowego trybu życia. Urządzenie jest połączone z aplikacją. Logując się do niej, na początku rozwiązujemy test, który określa naszą osobowość oraz to, jak reagujemy w obliczu wyzwań. Następnie zostajemy przypisani do jednej z czterech grup – Upholder, Obliger, Questioner lub Rebel.

Doniczka zamiast kołcza lub trenera personalnego?

Phabit cały czas monitoruje nasze zachowanie z wykorzystaniem danych telefonu oraz geofencingu (to system, który wyznacza 'wirtualną granicę' i wysyła powiadomienia, gdy urządzenie mobilne z włączonym GPS-em wchodzi do określonego terenu), dzięki temu otrzymuje informacje, czy praktykujemy aktywny trening i prowadzimy zdrowy tryb życia (np. wchodząc do siłowni lub wychodząc na spacery). Phabit łączy się także z aplikacjami firmy iPhone, aby oszacować liczbę kroków użytkownika.

Roślina jest podlewana i otrzymuje światło słoneczne tylko wtedy, gdy właściciel dba o dobre nawyki. W innym wypadku może uschnąć. Dzięki temu dostajemy kolejną motywację do ćwiczeń i dbania o siebie. Wyhodowana roślina staje się zatem symbolem naszej ciężkiej pracy.

Doniczka zamiast kołcza lub trenera personalnego?

Rośliny dla ludzi są czymś pomiędzy ozdobą a żyjącym stworzeniem. Po pewnym czasie życia z rośliną, człowiek zaczyna traktować ją jak zwierzę domowe – mówi twórca Phabit, Jen-Hsien Chiu w rozmowie z magazynem dezeen.com.

Chiu dobierał do swojego wynalazku rośliny pod kątem ich odporności. Wybrał te, które są w stanie dłużej przetrwać bez wody, w razie gdyby użytkownik na jakiś czas zrobił sobie przerwę od ćwiczeń.

Doniczka zamiast kołcza lub trenera personalnego?

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Adam
Poznań
Zdjęcie profilowe użytkownika
Agnieszka
Radom
jazda na rowerze, kino, basen, nordic walking, spacer z psem, ognisko, grill,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Agata
Nowy Dwór Mazowiecki
jazda na rowerze, kino, siłownia, teatr, spacer, nordic walking, koncert, kawa, herbata, ognisko, grill, gry planszowe,