Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
1 wrz 2015
100 lat mody sportowej w 100 sekund

Moda przychodzi i odchodzi. Trendy zmieniają się z każdą porą roku. A gdyby tak złożyć wszystkie najbardziej rozchwytywane wzory, kroje i stroje ze 100 lat w jeden film?
W tym zaledwie 100-sekundowym video pokazano wszystkie gorące trendy modowe, które były prawdziwymi hitami wśród miłośniczek fitnessu przez ostatnie 100 lat.

Co w fitness modzie piszczy?

Aż trudno uwierzyć w to, jak wyglądały sportowe ubrania dla kobiet w 1910 roku! Panie nosiły białe koszule z rękawem 3/4, spódnice za kolano i wiązane, wysokie buty na obcasie. Czy w tym w ogóle może być wygodnie?! Po 10 latach niewiele się zmieniło... Kobiety dalej nosiły buty na obcasie (ale niższym), a zamiast spódnicy i koszuli zakładały sukienkę. Wniosek? Nie było specjalnych strojów sportowych. Panie ćwiczyły w ubraniach, w których chodziły na co dzień.

fitness

Dopiero w 1930 roku nastąpił mały przełom. Powstało wiele formacji grup, prezentujących zsynchronizowane układy. Pojawiły się też pierwsze... szorty! Lata 50. to zdecydowanie czas, kiedy hula hop było na szczycie i skradło serca wielu kobiet. Panie nosiły koszulki na ramiączkach i krótkie spodenki. W 1970 roku, nastała era aerobiku i tańczenia jazzu. Najwygodniejszym strojem do ćwiczeń był wtedy jednoczęściowy kostium, wykonany z delikatnego materiału, nie obcierającego skóry.

Moda sportowa dla kobietPrawdziwy "bum" na bycie fit, nastąpił w latach 80. Pojawiły się kolorowe getry, sportowe opaski i... ćwicząca Jane Fonda! Zaledwie 10 lat później kobiety zajęły się bardziej męskimi sportami. Trenowały boks, tae kwon do, kick boxing. Ich strój też był bardziej wyzwolony.

A jak jest teraz? Panie uwielbiają lekcje tańca, jogę, pilates. Coraz więcej kobiet zaczyna biegać i rozwijać swoją kondycję również w innych dyscyplinach. W czasach, w których strój nie krępuje ich ruchu, trening staje się prawdziwą przyjemnością.

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Girl
Radom
jazda na rowerze,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Kamil
Piwniczna-Zdrój
jazda na rowerze, siłownia, bieganie, bilard, spacer, piłka nożna, siatkówka, kawa, herbata, wędrowanie, ognisko, grill,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Stanisław
Nowy Sącz
siłownia, bieganie,