Polecamy również
Spotkania grupowe
Znajomi online
Brak znajomych online.
29 wrz 2015
Tych diet lepiej nie próbuj!

Fast food, napoje gazowane i słodycze potrafią skutecznie zrujnować sylwetkę niemal każdej osoby. Problem jednak w tym, że później trudno pozbyć się nadprogramowych kilogramów. W akcie desperacji jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo...

...bardzo dużo i niekoniecznie z korzyścią dla naszego zdrowia. Przeszukujemy internet w poszukiwaniu tej najbardziej skutecznej diety, kupujemy też nieznanego pochodzenia tabletki odchudzające. Po co jeszcze sięgamy? Oczywiście po zupki i koktajle odchudzające w proszku. Nierzadko nawet nie czytamy etykietek. Do zakupu zachęca nas ładne opakowanie i chwytliwe hasło reklamowe. Jaki mają skład? Zawierają dużo chemii, zerowe (albo minimalne) wartości odżywcze i sporo substancji uzależniających. Sięgamy po nie coraz częściej i trujemy nasz organizm.

Najbardziej niebezpieczne są diety, które testujemy na własną rękę, bez konsultacji ze specjalistą. Jest kilka takich, które po pierwsze są nieskuteczne, a po drugie potrafią zrujnować nasze zdrowie. Stosowanie niektórych nierzadko może się skończyć nawet wizytą w szpitalu.

Dieta tasiemcowa

Pierwszy raz usłyszano o niej w 1950 roku. Dlaczego jest ona tak popularna? Bo można jeść co się chce, kiedy się chce i ile się chce. Nawet fast foody nie są w stanie zrujnować naszej wagi. Niestety to wszystko dostajemy, gdy połkniemy... pasożyta. A dokładniej tasiemca.

Wystarczy połknąć specjalną pastylkę, która zawiera pasożyta. Później przedostaje się on przewodem pokarmowym do jelit i tam za pomocą aparatu czepnego osiada na ścianach jelita. Wchłania przy tym substancje odżywcze i tym samym powoduje utratę wagi. Problem polega jednak na tym, że ich obecność w naszym organizmie poważnie zagraża zdrowiu.

Do skutków ubocznych należą bolesne skurcze brzucha, biegunka, ogólne zmęczenie organizmu. Jeśli przez długi czas przebywają w naszych jelitach, w końcu zaczną się rozmnażać. W bardzo łatwy i szybki sposób mogą dostać się do innych organów, a nawet do mózgu.

Dieta "wacikowa"

Podobno restrykcyjna dieta modelek składa się tylko z wacików nasączonych sokiem lub koktajlem. Nieważne z czego będzie on wykonany, ważne aby to wacik wylądował w naszym żołądku, a nie płyn. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę ze sposobu i materiału wykonania wacików.

W dużej mierze są to włókna poliestrowe. Poza tym spożywanie ich może doprowadzić do skrajnego niedożywienia. To normalne - w końcu waciki nie mają żadnych właściwości odżywczych. Ich zadaniem jest po prostu zapchanie naszego żołądka i pozbycie się uczucia głodu. Stosowanie tej diety może doprowadzić do zadławienia, a nawet niedrożności jelit.

Dieta hormonalna

To bardzo popularna i często stosowana przez kobiety dieta. Polega na podawaniu hormonu hCG, czyli takiego, który jest wytwarzany w czasie ciąży. Został również zatwierdzony jak lek, pomagający w leczeniu niepłodności.

Zastrzyk z hormonu hCG powoduje przyspieszenie metabolizmu. Niektóre kobiety traciły podobno nawet do 13 kg na miesiąc. Każdy, kto stosuje tę dietę, musi również trzymać się jednej zasady. W ciągu dnia można przyswoić tylko 500 kcal. To zdecydowanie za mało, aby upchać w nich odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczy.

Dieta na zszywanie

Nie jest to do końca dieta, bo polega na wprowadzaniu zszywek chirurgicznych w odpowiednich miejscach ucha pacjenta. Działanie może i jest podobne do akupunktury, ale ma celu coś zupełnie innego.

Oprócz naciąganemu działaniu tej diety, nie wyrządzi ona żadnej krzywdy naszemu organizmowi (na całe szczęście). Na wielu ludzi działa prawdopodobnie jak placebo.

Dieta kapuściana

Mimo że w tej diecie wreszcie znajdziemy jedzenie, to również ma ona negatywny wpływ na nasz organizm. Dietę należy stosować przez tydzień. Trzeba jeść codziennie kapuśniak, a do tego przekąską są owoce i warzywa.

Jest uboga w białko, przez co w ciągu 7 dni pozbędziemy się raczej wody i masy mięśniowej niż tłuszczu. Może i zupa sama w sobie ma pewne właściwości odżywcze, ale jak każdy płyn, wydalimy ją podczas najbliższej wizyty w toalecie.

Komentarzy: 0
Dołącz do Cooking VAN
Partner do wspólnego...
Brak.
Ostatnio dołączyli
Zdjęcie profilowe użytkownika
Karol
Zwoleń
jazda na rowerze, basen, siłownia, bieganie, piłka nożna, tenis, siatkówka, tenis stołowy, quady, jazda motocyklem,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Robert
Warszawa
jazda na rowerze, bieganie,
Zdjęcie profilowe użytkownika
Marcin
Katowice
jazda na rowerze, bieganie, koncert, wspinaczka, wędrowanie, ognisko, grill, gry planszowe,